1.    Скільки грамів купрум(II) сульфату міститься в 15 г  5%-вого його

розчину? 2.    Скільки грамів ферум(III) хлориду міститься в 40 г  5%-вого його розчину? 3.    Яка маса натрій гідроксиду перебуває в 300 г розчину, якщо масова частка лугу становить 2,5%? ( ДАЮ 50 балов )

Ответы на вопрос

Отвечает Шерин Никита.

1. Спочатку треба знайти скільки грамів купрум(II) сульфату міститься в 100 г 5%-вого розчину:

100 г * 0,05 = 5 г

Отже, в 15 г розчину міститься:

5 г / 100 г * 15 г = 0,75 г купрум(II) сульфату.

Відповідь: 0,75 г.

2. Аналогічно до першого завдання, знайдемо скільки грамів ферум(III) хлориду міститься в 100 г 5%-вого розчину:

100 г * 0,05 = 5 г

Отже, в 40 г розчину міститься:

5 г / 100 г * 40 г = 2 г ферум(III) хлориду.

Відповідь: 2 г.

3. 2,5% означає, що в 100 г розчину міститься 2,5 г натрій гідроксиду. Щоб знайти скільки грамів лугу міститься в 300 г розчину, переведемо масову частку в грами на 300 г:

2,5 г / 100 г * 300 г = 7,5 г натрій гідроксиду.

Відповідь: 7,5 г.