Барій нітрат масою 18 г прореагував із сульфатною кислотою. Випав білий нерозчинний осад масою 15

г. Обчисліть масову частку виходу продукту реакції від теоретично можливого

Ответы на вопрос

Отвечает Егорова Анастасия.

Ответ:

У реакції між барій нітратом (Ba(NO3)2) та сульфатною кислотою (H2SO4) утворюється барій сульфат (BaSO4) та нітратна кислота (HNO3):

Ba(NO3)2 + H2SO4 → BaSO4 + 2HNO3

Маса барій нітрату, який був взятий до реакції, дорівнює 18 г, а маса утвореного барій сульфату - 15 г. За законом збереження маси, маса продукту реакції повинна дорівнювати сумі маси вихідних речовин:

18 г (Ba(NO3)2) + маса H2SO4 = 15 г (BaSO4) + маса 2HNO3

маса H2SO4 = 18 г - 15 г = 3 г

маса 2HNO3 = 18 г - 15 г = 3 г

Молекулярна маса Ba(NO3)2 = 261 г/моль

Масова частка виходу продукту реакції від теоретично можливого дорівнює:

(mаса отриманого BaSO4 / маса Ba(NO3)2) * 100% = (15 г / 261 г/моль * (18 г / 1 моль)) * 100% = 52.6% (округлюємо до одного знаку після коми)

Отже, масова частка виходу продукту реакції від теоретично можливого дорівнює 52.6%.

Объяснение: