7. Газ, отриманий в результаті спиртового бродіння глюкози , пропустили через надлишок вапняної

води, випав осад масою 140 г. Обчислити кількість речовини спирту, який утворився внаслідок бродіння глюкози.

Ответы на вопрос

Отвечает Власова Анастасия.

Ответ:

У результаті спиртового бродіння глюкози утворюється спирт (етанол) і вуглекислий газ:

C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2.

Коли вуглекислий газ пропускають через надлишок вапняної води (Ca(OH)2), він реагує з нею, утворюючи вапняний осад (CaCO3):

CO2 + Ca(OH)2 → CaCO3 + H2O.

Відомо, що маса вапняного осаду (CaCO3), який випав, становить 140 г. Знайдемо кількість молей CaCO3:

n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3),

де m(CaCO3) - маса CaCO3, M(CaCO3) - молярна маса CaCO3.

M(CaCO3) = 40 (Ca) + 12 (C) + 3 * 16 (O) = 40 + 12 + 48 = 100 г/моль.

n(CaCO3) = 140 г / 100 г/моль = 1,4 моль.

За рівнянням реакції на 1 моль CO2 приходиться 1 моль CaCO3. Отже, кількість молей CO2, як�� утворилася в результаті бродіння глюкози, також становить 1,4 моль.

За рівнянням спиртового бродіння на 2 молі CO2 приходиться 2 молі C2H5OH. Отже, кількість молей C2H5OH, яка утворилася в результаті бродіння глюкози, також становить 1,4 моль.

Знайдемо масу спирту (етанолу) C2H5OH:

m(C2H5OH) = n(C2H5OH) * M(C2H5OH),

де n(C2H5OH) - кількість молей C2H5OH, M(C2H5OH) - молярна маса C2H5OH.

M(C2H5OH) = 2 * 12 (C) + 6 * 1 (H) + 1 * 16 (O) = 24 + 6 + 16 = 46 г/моль.

m(C2H5OH) = 1,4 моль * 46 г/моль = 64,4 г.

Таким чином, кількість речовини спирту, який утворився внаслідок бродіння глюкози, становить 64,4 г.

Объяснение:

Ай брад дай лучший ответ паже

Отвечает Алексеева Алёна.

Ответ:

За рівнянням бродіння глюкози:

C6H12O6 → 2 С2Н5ОН + 2 СО2

1 моль глюкози дає 2 молі етанолу (спирту)

Отже, маса етанолу, який утворився, може бути обчислена як маса осаду від вапняної води, помножена на молярну масу етанолу:

маса етанолу = маса осаду * молярна маса етанолу

Для цього потрібно визначити кількість молей осаду вапняної води:

n(Ca(OH)2) = m(Ca(OH)2) / M(Ca(OH)2)

Тут m(Ca(OH)2) - маса осаду вапняної води, M(Ca(OH)2) - молярна маса вапняної води.

Знаючи кількість молей вапняної води, можна обчислити кількість молей етанолу, використаного під час бродіння глюкози:

n(C2H5OH) = 0.5 * n(Ca(OH)2)

Отже, кількість речовини спирту, який утворився, можна обчислити як:

m(C2H5OH) = n(C2H5OH) * M(C2H5OH)

де M(C2H5OH) - молярна маса етанолу.

Знаючи масу глюкози, що була використана, можна обчислити кількість молей глюкози:

n(C6H12O6) = m(C6H12O6) / M(C6H12O6)

Тоді, використовуючи рівняння бродіння глюкози, можна обчислити кількість молей етанолу:

n(C2H5OH) = 2 * n(C6H12O6)

За умовою, сума трьох чисел, які можна отримати шляхом ділення 140 на молярну масу етанолу, дорівнює кількості речовини етанолу, що утворився. Тому можна обчислити кількість молей етанолу і знайти відповідь:

n(C2H5OH) = 140 г / M(C2H5OH) = 140 г / 46.07 г/моль