Допоможіть будь ласка даю 40 б потрібно терміново яка маса солі утвориться під час взаємодії

Ca(OH)2 з 68 грамами со2​

Ответы на вопрос

Отвечает Карелова Татьяна.

Ответ:

Розглянемо хімічну реакцію між Ca(OH)₂ та CO₂:

Ca(OH)₂ + CO₂ → CaCO₃ + H₂O

За рівнянням бачимо, що 1 моль Ca(OH)2 реагує з 1 моль CO2, утворюючи 1 моль CaCO3. Молярна маса Ca(OH)2 становить 74,09 г/моль, тоді маса 68 г CO2 відповідає кількості речовини:

n(CO2) = m(CO2) / M(CO2) = 68 г / 44,01 г/моль ≈ 1,54 моль

Отже, для повної реакції згідно з рівнянням потрібно також 1,54 моля Ca(OH)2. Маса необхідної кількості Ca(OH)2 дорівнює:

m(Ca(OH)2) = n(Ca(OH)2) × M(Ca(OH)2) = 1,54 моль × 74,09 г/моль ≈ 114,1 г

Отже, щоб повністю взаємодіяти з 68 г CO2, необхідно взяти 114,1 г Ca(OH)2. Якщо у реальному експерименті взято меншу кількість Ca(OH)2, то утвориться менша маса CaCO3 з наступним розрахунком за допомогою мольної маси CaCO3.