СРОЧНО. Задача. Який об'єм водню (н. у.) виділиться під час взаемодії 48 г магнію із сульфат- ною

кислотою?​

Ответы на вопрос

Отвечает Сипкин Константин.

Спочатку знайдемо кількість моль магнію, що реагує:

n(Mg) = m(Mg) / M(Mg) = 48 г / 24.31 г/моль = 1.98 моль

За рівнянням реакції, 1 моль магнію взаємодіє з 1 моль сульфатної кислоти і виділяє 1 моль водню:

Mg + H2SO4 → MgSO4 + H2

Отже, 1.98 моль магнію взаємодіє з 1.98 моль сульфатної кислоти і виділяє 1.98 моль водню.

Об'єм водню можна визначити за ідеальним газовим законом:

V(H2) = n(H2) * RT / P

де R - універсальна газова стала (8.314 Дж/(моль·К)), T - температура в кельвінах, P - тиск в Па.

При стандартних умовах (температура 0 °C або 273 К, тиск 101.3 кПа) об'єм 1 моля будь-якого газу складає близько 22.4 л.

Отже, знаючи кількість молей водню, можна обчислити його об'єм за стандартних умов:

V(H2) = 1.98 моль * 8.314 Дж/(моль·К) * 273 К / 101.3 кПа ≈ 94 л

Таким чином, під час реакції 48 г магнію із сульфатною кислотою виділиться близько 94 л водню за стандартних умов.