При взаємодії 10,8 г алюмінію із сульфатною кислотою (розбавленою) утворилося 12 л водню, який

вихід продукту реакції від теоретично можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Конторщикова Вера.

Дано:

m(Al) = 10,8 г

V практ(H2) = 12 л

Найти:

η(H2) - ?

Решение:

2Al + 3H2SO4 => Al2(SO4)3 + 3H2

n=m/M

n(Al) = 10,8/27 = 0,4 моль

n(H2) = 1,5n(Al) = 1,5 × 0,4 = 0,6 моль

V=Vm

Vm = 22,4 л/моль

V теор(H2) = 0,6 × 22,4 = 13,44 л

η=V практический/V теоретический × 100%

η(H2) = 12/13,44 × 100% = 89%

Ответ: 89%