Обчислити об'єм кисню, який витратили на спалювання 25г. етанолу, що містить 8% домішок


Ответы на вопрос

Отвечает Stelmah Oleg.

Відповідь: Уф кефтеме брат

Пояснення:

Для обчислення об'єму кисню, необхідного для спалювання 25 г етанолу, спочатку визначимо масу самого етанолу, виключаючи масу домішок.

Маса етанолу без домішок:

Маса етанолу = 25 г * (1 - 0.08) = 25 г * 0.92 = 23 г

Молярна маса етанолу (C2H5OH):

C = 12.01 г/моль

H = 1.01 г/моль

O = 16.00 г/моль

Молярна маса етанолу = (2 * C) + (6 * H) + O = (2 * 12.01) + (6 * 1.01) + 16.00 = 46.07 г/моль

Кількість молей етанолу:

Кількість молей = Маса етанолу / Молярна маса = 23 г / 46.07 г/моль ≈ 0.5 моль

Збудований реакційний рівняння для спалювання етанолу:

C2H5OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O

За реакційним рівнянням, одна молекула етанолу спалюється з використанням 3 молекул кисню.

Тому, кількість молей кисню, необхідних для спалювання 0.5 моля етанолу:

Кількість молей кисню = 3 * 0.5 моль = 1.5 моль

Тепер, використовуючи ідеальний газовий закон, можна визначити об'єм кисню, використаного для спалювання:

V = n * Vm

де V - об'єм кисню,

n - кількість молей кисню,

Vm - молярний об'єм ідеального газу при нормальних умовах (стандартний молярний об'єм), який дорівнює 22.4 л/моль.

V = 1.5 моль * 22.4 л/моль = 33.6 л

Отже, об'єм кисню, витрачений на спалювання 25 г етанолу з 8% домішками, становить 33.6 л.