Розрахувати масу міді, що виділиться при взаємодії 200 г метилового спирту з купрум(ІІ)

оксидом.Вихід міді складає 75%.

Ответы на вопрос

Отвечает Сман Мухамеджан.


Щоб розрахувати масу міді, необхідно спочатку визначити кількість міді, яка виділиться під час реакції, а потім перевести цю кількість у масу, використовуючи молярну масу міді.

1. Складаємо рівняння реакції:
CuO + CH3OH → Cu + CH3OH2

2. Обчислюємо кількість молів метилового спирту, використовуючи його молярну масу:
n(CH3OH) = m / M = 200 г / 32.04 г/моль = 6.235 моль

3. Визначаємо кількість молів міді, яка може бути виділена з виходом 75%:
n(Cu) = n(CH3OH) x 75% = 6.235 моль x 0.75 = 4.676 моль

4. Обчислюємо масу міді, використовуючи її молярну масу:
m(Cu) = n(Cu) x M(Cu) = 4.676 моль x 63.55 г/моль = 297.2 г

Отже, маса міді, що виділиться при взаємодії 200 г метилового спирту з купрум(ІІ) оксидом, складатиме близько 297.2 г.