Через розчин, що містив Калій гідроксид масою 20 г, пропустили карбон(IV) оксид до утворення калій

карбонату. Обчисліть об'єм карбон (IV) оксиду та масу утвореного продукту

Ответы на вопрос

Отвечает Абрамов Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

х л                  20 г                  х г

CO2       +      2 KOH     →   K2CO3  +  H2O

n = 1 моль      n = 2 моль

Vm= 22,4 л/моль M = 56г/моль

V = 22,4 л       m = 112 г

V(CO2) = 20 * 22,4 : 112 = 4 л

n(KOH) = m(КОН) / М(КОН) = 20/56 = 0,77 моль

n(CO2) = V(CO2)/Vm = 4/22,4 = 0,178 моль

KOH  в надлишку, тому розрахунок ведемо по СО2

З РХР бачимо,що  n(CO2) = n(K2CO3) = 1 : 1 , тобто

n(K2CO3) = n(CO2) = 0,178 моль

M(K2CO3) = 39 * 2 + 12 + 16 * 3 = 138 г/моль

m(K2CO3) = n(K2CO3) * M(K2CO3) = 0,178 * 138 = 24,56 г