Через розчин, що містив Калій гідроксид масою 20 г, пропустили карбон(IV) оксид до утворення калій

карбонату. Обчисліть об'єм карбон (IV) оксиду та масу утвореного продукту З ДАНО ТА РОЗВ’ЯЗАННЯ

Ответы на вопрос

Отвечает Сафрыгин Артем.

Ответ:

Объяснение:

х л                  20 г                  х г

CO2       +      2 KOH     →   K2CO3  +  H2O

n = 1 моль      n = 2 моль

Vm= 22,4 л/моль M = 56г/моль

V = 22,4 л       m = 112 г

V(CO2) = 20 * 22,4 : 112 = 4 л

n(KOH) = m(КОН) / М(КОН) = 20/56 = 0,77 моль

n(CO2) = V(CO2)/Vm = 4/22,4 = 0,178 моль

KOH  в надлишку, тому розрахунок ведемо по СО2

З РХР бачимо,що  n(CO2) = n(K2CO3) = 1 : 1 , тобто

n(K2CO3) = n(CO2) = 0,178 моль

M(K2CO3) = 39 * 2 + 12 + 16 * 3 = 138 г/моль

m(K2CO3) = n(K2CO3) * M(K2CO3) = 0,178 * 138 = 24,56 г