Срочно!!! 3. Суміш дрібнодисперсних Al i Fe спочатку розчинили у лузі, а потім обробили соляною

кислотою. В обох випадках видлився з об'ємом 13,44 л (н.у.). Знайдіть масу вихідної суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалова Анастасия.

xг. 13.44л

2Al + 2NaOH + 6H2O → 2Na[Al(OH)4] + 3H2↑

2•27г/моль. 3•22.4л/моль

x= 13,44•2•27÷(3•22.4)= 10.8г алюмінію (Аl)

Na[Al(OH)4] + 4HCl → NaCl + AlCl3 + 4H2O

Fe + NaOH + H2O ≠

уг. 13.44л

Fe + 2HCl = FeCl2 + H2↑

56г/моль. 22.4л/моль

у=13.44•56÷22.4= 33,6г заліза (Fe)

масa вихідної суміші:

10,8 + 33.6= 44,4г