Обчисліть об’єм (л, н.у.) вуглекислого газу, який утворюється в результаті повного окиснення

метанолу масою 2,3 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Малая Кристина.

Ответ:

Для обчислення об'єму вуглекислого газу, що утворюється при повному окисненні метанолу, спочатку потрібно знайти кількість речовини (молі) метанолу, використовуючи його молярну масу і масу зразка.

Молярна маса метанолу (CH₃OH) складає 32,04 г/моль.

Маса метанолу: 2,3 г

Молярна маса метанолу: 32,04 г/моль

Кількість молей метанолу:

кількість молей = маса / молярна маса

кількість молей = 2,3 г / 32,04 г/моль

Тепер, знаючи кількість молей метанолу, ми можемо використати збалансовану хімічну реакцію для визначення співвідношення між метанолом (CH₃OH) і вуглекислим газом (CO₂) утвореним при його окисненні:

2 CH₃OH + 3 O₂ → 2 CO₂ + 4 H₂O

За збалансованою реакцією, одна молекула метанолу утворює дві молекули вуглекислого газу.

Тому, кількість молей вуглекислого газу (CO₂) дорівнює кількості молей метанолу, помноженій на 2.

Кількість молей вуглекислого газу:

кількість молей CO₂ = 2 * кількість молей CH₃OH

Тепер ми можемо обчислити кількість молей вуглекислого газу:

кількість молей CO₂ = 2 * (2,3 г / 32,04 г/моль)

Тепер, для обчислення об'єму вуглекислого газу, ми можемо використати ідеальний газовий закон, де об'єм газу пропорційний кількості молей газу:

V = n * V_m,

де V - об'єм газу (в літрах),

n - кількість молей газу,

V_m - молярний об'єм газу при стандартних умовах (22,4 л/моль).

Об'єм вуглекислого газу:

V_CO₂ = кількість молей CO₂ * V_m

Підставляючи значення, отримаємо:

V_CO₂ = (2 * (2,3 г / 32,04 г/моль)) * 22,4 л/моль

Виконуючи обчислення, отримаємо об'єм вуглекислого газу, що утворюється.

Объяснение: