(домашнє завдання) Обчисліть масову частку Оксигену в речовині формула якої К2S202,


Ответы на вопрос

Отвечает Бекзатханулы Болатхан.

Ответ:

Для обчислення масової частки кисню (O) в речовині з формулою K2S2O7, спершу знайдемо масові маси атомів кожного хімічного елемента у формулі:

- Маса атома калію (K) приблизно дорівнює 39,10 г/моль.

- Маса атома сірки (S) приблизно дорівнює 32,07 г/моль.

- Маса атома кисню (O) приблизно дорівнює 16,00 г/моль.

Тепер знайдемо загальну масу атомів кожного хімічного елемента у молекулі дисульфату калію:

- Два атоми калію (K2) = 2 * 39,10 г/моль = 78,20 г/моль.

- Два атоми сірки (S2) = 2 * 32,07 г/моль = 64,14 г/моль.

- Сім атомів кисню (O7) = 7 * 16,00 г/моль = 112,00 г/моль.

Загальна маса молекули K2S2O7 дорівнює сумі мас атомів у формулі:

78,20 г/моль (K2) + 64,14 г/моль (S2) + 112,00 г/моль (O7) = 254,34 г/моль.

Тепер можемо обчислити масову частку кисню в молекулі:

Масова частка кисню (O) = (Маса атомів кисню / Загальна маса молекули) * 100% = (112,00 г/моль / 254,34 г/моль) * 100% ≈ 44,06%.

Масова частка кисню у речовині K2S2O7 становить приблизно 44,06%.