обчисли  об'єм вуглекислого газу і масу водяної пари, які утворилися  при горінь 27,6

грамм гицеролу срочнооо

Ответы на вопрос

Отвечает Тихонов Денис.

Ответ:

Для обчислення об'єму вуглекислого газу (CO2) та маси водяної пари (H2O), які утворюються при горінні 27,6 грамів гліцеролу (C3H8O3), нам спершу потрібно розглянути реакцію горіння гліцеролу.

Реакція горіння гліцеролу в повітрі виглядає так:

C3H8O3 + 4,5 O2 -> 3 CO2 + 4 H2O

З цієї реакції видно, що для кожних 1 молекули гліцеролу утворюється 3 молекули CO2 та 4 молекули H2O.

Крок 1: Знайдемо кількість молекул гліцеролу:

Маса гліцеролу = 27,6 г

Молекулярна маса гліцеролу (C3H8O3) = 3*12 + 8*1 + 3*16 = 92 г/моль

Кількість молекул гліцеролу = Маса гліцеролу / Молекулярна маса гліцеролу

Кількість молекул гліцеролу = 27,6 г / 92 г/моль ≈ 0,3 моль

Крок 2: Знайдемо кількість молекул утвореного CO2 та H2O:

Для CO2: 0,3 моль гліцеролу * 3 моль CO2/1 моль гліцеролу = 0,9 моль CO2

Для H2O: 0,3 моль гліцеролу * 4 моль H2O/1 моль гліцеролу = 1,2 моль H2O

Крок 3: Знайдемо об'єм CO2 та масу H2O:

Об'єм CO2: 0,9 моль * 22,4 л/моль (стандартний об'єм) ≈ 20,16 л

Маса H2O: 1,2 моль * 18 г/моль (молекулярна маса H2O) ≈ 21,6 г

Отже, об'єм вуглекислого газу (CO2), який утворився при горінні 27,6 г гліцеролу, становить приблизно 20,16 л, а маса водяної пари (H2O) становить приблизно 21,6 г.

Объяснение: