До складу органічної речовини входять атоми Карбону, масова частка яких становить 92,3%, а решта -

Гідроген. Виведіть молекулярну формулу речовини, якщо її відносна густина за повітрям становить 2,69(н.у.). Помогите решить

Ответы на вопрос

Отвечает Гаджега Вікторіка.

Дано:

CxHy

ω(C) = 92,3%

D пов.(CxHy) = 2,69

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) M(CxHy) = D возд.(CxHy) * M(возд.) = 2,69 * 29 = 78 г/моль;

2) ω(H) = 100% - ω(C) = 100% - 92,3% = 7,7%;

3) N(C) = (ω(C) * Mr(CxHy)) / (Ar(C) * 100%) = (92,3% * 78) / (12 * 100%) = 6;

4) N(H) = (ω(H) * Mr(CxHy)) / (Ar(H) * 100%) = (7,7% * 78) / (1 * 100%) = 6;

5) C6H6 - бензен.

Відповідь: Невідома речовина - C6H6 - бензен.