Розв'яжіть задачу Встановіть формулу сполуки, при спалюванні 12 г якої утворилося 8, 96 л

вуглекислого газу і 7,2 г води. Відносна густина парів речовини за воднем 30.​

Ответы на вопрос

Отвечает Колтакова Ксюша.
Для вирішення цієї задачі, спочатку визначимо кількість молів вуглекислого газу і води, що утворилося при спалюванні 12 г сполуки.

1. Вуглекислий газ (CO2):
Молярна маса CO2 = 12 г/моль + 2 * 16 г/моль = 44 г/моль

Маса CO2 = об'єм * густина = 8.96 л * 1.96 г/л = 17.536 г

Кількість молів CO2 = маса CO2 / молярна маса CO2 = 17.536 г / 44 г/моль ≈ 0.398 моль

2. Вода (H2O):
Молярна маса H2O = 2 * 1 г/моль + 16 г/моль = 18 г/моль

Маса H2O = 7.2 г

Кількість молів H2O = маса H2O / молярна маса H2O = 7.2 г / 18 г/моль = 0.4 моль

Загальна кількість молів речовини = кількість молів CO2 + кількість молів H2O = 0.398 моль + 0.4 моль = 0.798 моль

Тепер можемо скласти формулу сполуки. Враховуючи, що відносна густина пар
Отвечает Степнова Екатерина.

Ответ:

Давайте розв'яжемо цю задачу крок за кроком.

Спершу знайдемо масу вуглекислого газу (CO2) і води (H2O), які утворилися під час спалювання 12 г речовини.

1. Знайдемо масу кисню (O2), який був використаний під час спалювання:

Маса CO2 + Маса H2O + Маса O2 = Початкова маса речовини

Маса CO2 + Маса H2O + Маса O2 = 12 г

2. Тепер знайдемо масу вуглекислого газу (CO2) і води (H2O) за відомими значеннями:

Маса CO2 = 8,96 л * 1,98 г/л = 17,8048 г

Маса H2O = 7,2 г

3. Використовуючи масу CO2 і H2O, знайдемо масу кисню (O2):

Маса O2 = Початкова маса речовини - Маса CO2 - Маса H2O

Маса O2 = 12 г - 17,8048 г - 7,2 г = -12,0048 г

4. Тепер ми знаємо масу кисню, яка була використана під час спалювання. Тепер відомо, що відносна густина парів речовини за воднем (густина O2 за воднем) дорівнює 30.

Відносна густина = (Маса O2 / Маса водню) * 2

Де "2" враховує, що молекула водню (H2) містить два атоми водню.

30 = (Маса O2 / Маса водню) * 2

Знаючи масу O2 (Маса O2 = -12,0048 г), ми можемо розв'язати це рівняння для маси водню (Маса водню):

30 = (-12,0048 г / Маса водню) * 2

30 = (-24,0096 г / Маса водню)

Маса водню = -24,0096 г / 30

Маса водню ≈ -0,80032 г

Отже, маса водню, яка була використана під час спалювання, приблизно дорівнює -0,80032 г. Однак це негативне значення не має фізичного сенсу, тому щось не вірно у вихідних даних або обчисленнях. Можливо, є помилка в задачі.