Обчисліть відносні молекулярні (формульні) маси таких речовин: сахароза Mr(C12 H22011). Гіпс

Mr(CaSO4). Малахіт. Mr(CuOH)2CO3. мідний купорос. Mr(CuSO4 х 5Н2О)

Ответы на вопрос

Отвечает Митасов Васёк.

Ответ:

Для обчислення відносних молекулярних мас речовин, потрібно знати атомні маси всіх елементів у складі молекули і підсумувати їх відповідно до кількості атомів кожного елемента у формулі.

1. Сахароза (C12H22O11):

- Вуглець (C): 12 атомів * атомна маса вуглецю = 12 * 12.01 г/моль

- Водень (H): 22 атоми * атомна маса водню = 22 * 1.01 г/моль

- Кисень (O): 11 атомів * атомна маса кисню = 11 * 16.00 г/моль

Mr(C12H22O11) = (12 * 12.01) + (22 * 1.01) + (11 * 16.00) = 342.34 г/моль

2. Гіпс (CaSO4):

- Кальцій (Ca): 1 атом * атомна маса кальцію = 1 * 40.08 г/моль

- Сірка (S): 1 атом * атомна маса сірки = 1 * 32.07 г/моль

- Кисень (O): 4 атоми * атомна маса кисню = 4 * 16.00 г/моль

Mr(CaSO4) = (1 * 40.08) + (1 * 32.07) + (4 * 16.00) = 136.15 г/моль

3. Малахіт (CuOH)2CO3):

- Мідь (Cu): 2 атоми * атомна маса міді = 2 * 63.55 г/моль

- Гідроксидний іон (OH): 2 атоми водню * атомна маса водню + 1 атом кисню * атомна маса кисню = (2 * 1.01) + (1 * 16.00) = 18.02 г/моль

- Карбонатний іон (CO3): 1 атом вуглецю * атомна маса вуглецю + 3 атоми кисню * атомна маса кисню = (1 * 12.01) + (3 * 16.00) = 60.03 г/моль

Mr(CuOH)2CO3) = (2 * 63.55) + (2 * 18.02) + 60.03 = 222.17 г/моль

4. Мідний купорос (CuSO4 ∙ 5H2O):

- Мідь (Cu): 1 атом * атомна маса міді = 1 * 63.55 г/моль

- Сульфатний іон (SO4): 1 атом сірки * атомна маса сірки + 4 атоми кисню * атомна маса кисню = (1 * 32.07) + (4 * 16.00) = 96.07 г/моль

- Вода (H2O): 5 молекул води * сумарна атомна маса води = 5 * (2 * 1.01 + 1 * 16.00) = 90.10 г/моль

Mr(CuSO4 ∙ 5H2O) = (1 * 63.55) + (1 * 96.07) + (5 * 90.10) = 249.72 г/моль

Отже, відносні молекулярні маси речовин такі:

1. Сахароза (C12H22O11): 342.34 г/моль

2. Гіпс (CaSO4): 136.15 г/моль

3. Малахіт (CuOH)2CO3): 222.17 г/моль

4. Мідний купорос (CuSO4 ∙ 5H2O): 249.72 г/моль