1. Обчисліть і вкажіть об'єм кисню, який витратився на 

спалювання 10 м^3 ацетилену за рівнянням реакції 2c2h2 + 5o ---> 4co2 + 2h2o. 2. Обчисліть і вкажіть об'єм кисню, який витратився на спалювання метану, об'єм якого становить 40 м^3.3. Газову суміш, що містить 20 см^3 кисню та 20 мл водню, привели до умов реакції. Вкажіть  об'єм газу, що залишився після реакції. 

Ответы на вопрос

Отвечает Андреева Кристина.
1. 2С2H2 + 5O2 --> 4CO2 + 2H2O
10 м^3 ---- х м^3
2*0.0224 -------- 5*0.0224
x= 10*5*0.0224/(2*0.0224) = 25 м^3

2. CH4 + 2O2 --> CO2 + 2H2O 
40 м^3 ---- x м^3
0.0224 м^3 ----- 2*0.0224 м^3
x= 40*2*0.0224/0.0224= 80 м^3

3. O2 + 2H2 --> 2H2O
V(O2)=0.02 л, в соответствии с уравнением в реакцию вступило 1/2V(H2)=1/2*0.02=0.01 л
V(H2)=0.02 л, в реакцию вступил весь водород
V(не прореагировавшего O2)=0,02-0,01=0,01 л - O2