Обчислити відсотковий вміст водню у суміші з киснем, якщо 40 мл суміші після реакції має об'єм 31

мл. Задача для очень крутих химиков!

Ответы на вопрос

Отвечает Прохорова Алена.
Прореагувало 40-31=9 мл суміші.
Реакція має вигляд:
2Н2 + О2 = 2Н2О
введемо коефіцієнт пропорційності к та розрахуємо обєм водню у реакційній суміші:
2к+к=9
к=3. Тобто обєм водню склав 2*3=6 мл.
Відсотковий вміст: (6/40)*100=15%