Обчисліть об'єм водню, який виділиться при взаємодії 1,15 г натрію з етанолом.


Ответы на вопрос

Отвечает Соловей Роман.
2C2H5OH+2Na=2C2H5ONa+H2
n=m/M(Mr,Ar)    M=Mr,Ar  Ar(Na)=23    M=23г/моль
n(Na)-1,15/23=0,05 моль
n(Na)/n(H2)=2/1  по условию реакции, в 2 раза меньше n(H2)=0,05/2=0,025 моль
V=n*Vm    V(H2)=0,025*22,4=0,56л
Ответ: 0,56л