обчисліть об`єм вуглекислого газу( в л) що виділяється при взаємодії натрій карбонату кількістю

речовини 5 моль із хлоридною кислотою?

Ответы на вопрос

Отвечает Garipov Ayaz.
Na2CO3+2HCl=2NaCl+H2O+CO2.
Дано:
n(Na2CO3)=5 моль
Найти:
V(CO2)
Решение:
1.n(CO2)=n(Na2CO3)=5 моль.
2.V(CO2)=n*Vm=5*22,4=112 л.
Ответ:112 л.