Який об'єм водню виділиться під час взаємодіі 4.6 г eтанолу з натрієм?


Ответы на вопрос

Отвечает Акимов Сергей.
Дано: 
m(C2H5OH) = 4.6 г
--------------------------
Найти: V(H2) - ?
Решение:
2C2H5OH + 2Na = 2C2H5ONa + H2↑
M(C2H5OH) = 46 г/моль
n(C2H5OH) = 4.6/46 = 0.1 моль 
n(H2):n(C2H5OH) = 1:2
n(H2) = 0.1/2 = 0.05 моль
V(H2) = 0.05 * 22.4 = 1.12 л.