У лабораторній установці каталітичним окисненням сульфур(IV) оксиду кількістю речовини 5 моль

добули сульфур(VI) оксид масою 240 г. Обчисліть відносний вихід (%) сульфур(VI) оксиду.

Ответы на вопрос

Отвечает Агеев Саша.
Дано:
n(SO2) = 5 моль
mпр.(SO3) = 240 г.
---------------------
Найти: w(вых. SO3) - ?
Решение:
2SO2 + O2 = 2SO3
n(SO3):n(SO2) = 1:1
n(SO3) = 5 моль
M(SO3) = 80 г/моль
mтеор.(SO3) = 80 * 5 =  400 г.
w(вых.) = mпр./mтеор. = 240/400 = 0.6 * 100 = 60%
Ответ: w(вых. SO3) = 60%