Допоможіть!!!!!!Який об'єм карбон(II) оксиди потрібно окислити до карбон(IV) оксиду киснем,що

утворився в результаті розладу 0,8 моль бертолетової кислоти KClO2

Ответы на вопрос

Отвечает Симкина Лиза.
Формула бертолетовой соли такая: KClO3

Дано:
n (KClO3) = 0.8 моль

Найти:
V (CO) - ?

Решение:
2KClO3 = 2KCl + 3O2

2CO + O2 = 2CO2

n (O2) = 1.5n (KClO3) = 1.5 * 0.8 = 1.2 моль (по уравнению)

n (CO) = 2n (O2) = 2 * 1.2 = 2.4 моль (по уравнению)

V (CO) = n * Vm = 2.4 * 22.4 = 53.76л

Ответ: V (CO) = 53.76л