Який обєм повітря потрібен для спалювання етанолу масою 23 г Допоможіть наперед дякую ))))))))))


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Соня.
Дано:
m(C2H5OH)= 23 г
Знайти:
V(повітря)-?
Розв'язок.
М(С2Н5ОН) = 46 г/моль
n(C2H5OH) = m/M = 23 г/46 г/моль = 0,5 моль
С2Н5ОН + 3О2 = 2СО2 + 3Н2О
З рівняння реакції бачимо,що n(O2)=3n(C2H5OH)
n(O2) = 3*0,5 моль= 1,5 моль
V(O2)= n*Vm = 1,5 моль*22,4 л/моль = 33,6 л
V(повітря) = V(O2)/φ(O2) = 33,6 л/0,21 = 160 л
Відповідь: 160 л