Виведіть формулу вуглеводню, масова частка Гідрогену в якому становить 20 %, а відносна густина за

метаном дорівнює 1,875. ДАЮ 40 БАЛІВ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Балчиунас Слава.

Припустимо, що маса такого вуглеводню 100 г, тоді маса Карбону в ньому буде 80 г, а маса Гідрогену 20 г

Рахуємо кількість речовини Карбону: n(C) = m(C) / M(C) = 80 / 12 = 6.67 моль

Рахуємо кількість речовини Гідрогену: n(H) = m(H) / M(H) = 20 / 1 = 20 моль

Співвідношення кількостей речовин елементів дорівнює співвідношенню індексів

n(C) : n(H) = 6.67 : 20 = 1 : 3

Отже, емпірична формула цього вуглеводню - CH₃ (M(CH₃) = 15 г/моль)

Обрахуємо реальну молярну масу вуглеводню

M(вуглеводню) = D * M(CH₄) = 1.875 * 16 = 30 г/моль

Робимо висновок, що молярна маса реальної формули вуглеводню вдвічі більша за молярну масу емпіричної формули, тому реальна формула вуглеводню буде - (CH₃)₂ - або просто - C₂H₆ - етан