Обчисліть об'єм повітря який необхідний для спалювання а). 10л Пропіну б).20г Пропіну


Ответы на вопрос

Отвечает Максимова Вика.

а)

Дано:

V(C3H4)=10 л

Найти:

V(O2)-?

C3H4+4 O2=3 CO2+2 H2O

1) n(C3H4)=V/Vm

Vm=22.4 л/моль

n(C3H4)=10 л/22,4 л/моль=0,45 моль

n(C3H4)=0,45 моль

0,45 моль         n(O2)

                   =                

  1                        4


n(O2)=0.45 моль*4=1,8 моль

n(O2)=1,8 моль

V(O2)=n*Vm

Vm=22,4 л/моль

V(O2)=1,8 моль*22,4 л/моль

V(O2)=  40,32 л

Ответ: V(O2)=  40,32 л


б)

Дано:

m(C3H4)=20 г

Найти:

V(O2)-?

C3H4+4 O2=3 CO2+2 H2O

n=m/M

M(C3H4)=12*3+1*4=36+4=40 /моль

n(C3H4)=20 г/40 г/моль=0,5 моль

n(C3H4)=0,5 моль

0,5 моль          n(O2)

                  =  

   1                       4


n(O2)=0.5 моль*4=2 моль

n(O2)=2 моль

V(O2)=n*Vm

Vm=22,4 л/моль

V(O2)= 2 моль *22,4 л/моль=44,8 л

V(O2)=44,8 л

Ответ:V(O2)=44,8 л