Рівновага гетерогенної системи 4HCl (г) + O2 (г) 2H2O (г) + 2Cl2 (г) встановилася при таких

концентраціях реагуючих речовин: [H2O] = 0,14 моль/л; [Cl2] = 0,14моль/л; [HCl] = 0,20 моль/л; [O2] = 0,32 моль/л. Розрахуйте вихідні концентрації хлористого водню і кисню

Ответы на вопрос

Отвечает Гречушкина Маша.

4HCl (г) + O₂ (г) ⇆2H₂O (г) + 2Cl₂

4                1              2               2

Враховуємо співвідношення речовин по рівнянню і знаходимо скільки прореагувало вихідних речовин. Утворилось

H2O = 0,14 моль; і  Cl2 = 0,14 моль; значить

прореагувало О₂ 0,14/2=0,07 моль і  НСІ  0,14*2= 0,28 моль

Сумуємо кількість речовин до рівноважних і знаходимо початкову концентрацію вихідних речовин

С(HCl) = 0,20 +0,28=0,48 моль/л

С(O2) = 0,32+0,07=0,39 моль/л.