6. Обчисліть об'єм карбон(ІV) оксиду (н. у.) і масу води, що утворяться внаслідок повної

взаємодії кальцій карбонату масою 25 г з надлишком етанової кислоти.A 2,8 л CO, 2,75 гН,0 в 3,36 л CO,; 7,35 гН,0Б5,6 л CO,; 4,5 гН,0 г5,24 л CO,; 4,35 гН,07. Обчисліть об'єм карбон(ІV) оксиду (н. у.) і масу води, що утворяться заповного згоряння гліцеролу масою 27,6 г. Якій кількості речовини відповідаєтака маса гліцеролу?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тотушев Руслан.

Ответ:Відомо: m(CaCO3)=25 г

Знайти: V(CO2)-?, m(H2O)-?

Розв'язування

Складаємо рівняння реакції:

25 г х л у г

CaCO3 + 2CH3COOH -> (CH3COO)2Ca + CO2↑ + H2O

100 г 22,4 л 18 г

Mr(СaCO3)=Ar(Ca)+Ar(C)+3•Ar(O)=40+12+3•16=100, тому

M(CaCO3)=100 г/моль, маса 1 моль=100 г

Mr(H2O)=2•Ar(H)+Ar(O)=2•1+16=18, тому

M(H2O)=18 г/моль, маса 1 моль=18 г

х=V(CO2)=25 г • 22,4 л : 100 г =5,6 л

у=m(H2O)=25 г • 18 г : 100 г =4,5 г

Відповідь: 5,6 л СО2 і 4,5 г Н2О