Визначити масову частку розчиненої речовини для розчину що містить 50 г. H2SO4 в 50молях води.


Ответы на вопрос

Отвечает Бутенко Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(H₂SO₄)=50г.

n(H₂O)=50моль

---------------------------

ω-?ω%-?

Рiшення:

1. Визначимо масу 50 моль води:

маса води дорівнює кількості речовини помножене на молярну масу води:

m(H₂O)=n(H₂O)xM(H₂O)

M(H₂O)=18г./моль

m(H₂O)=50моль×18г./моль=900г.

2. Визначимо масу розчину сірчаної кислоти:

m(розчину H₂SO₄)=m(H₂SO₄)+m(H₂O)=50г+900г.=950г.

3. Визначимо масову частку сірчаної кислоти:

ω(H₂SO₄)=m(H₂SO₄)÷m(розчину H₂SO₄)=50г÷950г.=0,0526

ω%(H₂SO₄)=ω(H₂SO₄)×100%=0,0526×100%=5,26%

4. Вiдповiдь: якщо розчинити 50г. сірчаної кислоти в 50моль води то масова частка розчину буде 0,0526 або 5,26%