Оксид металічного елемента масою 0,80 г перетворили на сульфат того ж елемента масою 2,68г.

Знайдіть масу хлориду цього металічного елемента,що можна одержати з вихідного оксиду масою 10 г

Ответы на вопрос

Отвечает Demenina Ksenia.

Ответ:

26.17 г

Объяснение:

Там точно больше ничего не сказано по поводу того металического елемента? Методом подбора я поняла, что этот элемент трех валентен.

Візьмемо масу елемента за X грам, тоді M(Me2O3)=2X+16×3=2X+48(г/моль)

M(Me2(SO4)3)=2X+3×(32+16×4)=2X+288(г/моль)

Пишем уравнение реакции:

0.8г 2.68г

Me2O3+3SO3=Me2(SO4)3

(2X+48)г (2X+288)г

Получаем пропорцию:

0.8×(2X+288)=2.68×(2X+48)

1.6X+230.4=5.36X+128.64

101.76=3.76X

X=27 (это алюминий)

Тогда M(Al2O3)=102г/моль

М(AlCl3)=133.5г/моль

Пишем уравнение реакции и возьмем массу алюминий хлорида за y

10г Yг

Al2O3+6HCl=2AlCl3+3H2O

102г 267г

Пропорция:

10:102=Y:267

Y=(267×10)÷102=26.17 (г)

Ответ 26.17 г