Під час нагрівання метанолу масою 2,4 г і етанової кислоти масою 3,6 г отримали естер метилетаноат

(метилацетат) масою 3,7 г. Визначте вихід естеру​

Ответы на вопрос

Отвечает Воротнев Данил.

CH3COOH + CH3OH = CH3COOCH3 + H2O

   3.6 г              2,4 г              3,7 г

Кількість речовини метанолу = 2,4/32 = 0,075 моль

Кількість речовини етанової кислоти = 3,6/60 = 0,06 моль

Кількість речовини метилетаноату на виході згідно з розрахунками (теоретичний) = 0,06 моль (рахуємо по мінімуму)

Тобто теоретично мало б бути 0,06 * 74 = 4,44 г

А у нас вийшло згідно з умовою 3,7 г

Вихід естеру = 3,7/4,44 * 100% = 83%