Обчисліть об'єм вуглекислого газу який виділяється внаслідок взаємодії етанової кислоти масою 90 г

з кальцій карбонатом​

Ответы на вопрос

Отвечает Илюшенкова Рита.

Відповідь:

2CH3COOH+CaCO3=Ca(CH3COO)2+CO2+H2O

M(CH3COOH)=60г/моль

n(CH3COOH)=90/60=1,5моль

nCH3COOH:nCO2=2:1

n(CO2)=1,5/2=0,75моль

V(CO2)=22,4*0,75=16,8л

Пояснення: