У процесі спиртового бродіння глюкози масою 200 г утворився вуглекислий газ об'ємом 44,8 л.

Визначте вміст домішок у глюкозі у відсотках.​

Ответы на вопрос

Отвечает Татаренко Артём.

Ответ:

10%

Объяснение:

1. Записуємо рівняння реакції:

C6H12O6=2C2H5OH+2CO2

2. n(CO2)=V(CO2)/V_{M}= 44,8 л/22,4 л/моль = 2 моль

3. Із реакції бачимо, що у процесі спиртового бродіння 1 моль глюкози утворюється 2 моль СО2. У цій реакції утворилось 2 моль вуглекислого газу (див. пункт 2). отже в реакцію бродіння вступило 1 моль глюкози.

4. m(C6H12O6)=n(C6H12O6) * M(C6H12O6) = 1 моль * 180 г/моль = 180 г чистої глюкози прореагувало. Тоді m(дом.)=20 г

5. w(дом.)=(m(дом.)/m(C6H12O6 з дом.))* 100%=(20 г/200 г)*100%=10%