СРОЧНО!!!!!!! при відновленні нітробензену масою 250 г отримали анілін. обчисліть масу продукту

реакцій?​

Ответы на вопрос

Отвечает Серкова Алёна.

Ответ:

m(C₆H₅NH₂)=186г.

Объяснение:

Дано:

m(C₆H₅NO₂)=250г.

------------------------------

m(C₆H₅NH₂)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу нітробензену :

M(C₆H₅NO₂)=6×12+5+14+2×16=123г./моль

2. Визначимо кількість речовини нітробензену в 250г. :

n₁(C₆H₅NO₂)=m(C₆H₅NO₂)÷M(C₆H₅NO₂)

n₁(C₆H₅NO₂)=250г.÷123г./моль=2моль

3. Запишемо рівняння реакції:

C₆H₅NO₂ + 3H₂ → C₆H₅NH₂ + 2H₂O.

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(C₆H₅NO₂)=1моль   n(C₆H₅NH₂)=1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(C₆H₅NO₂)=2моль   n₁(C₆H₅NH₂)=2моль

4. Визначимо молярну масу анілін :

M(C₆H₅NH₂)=6×12+5+14+2=93г./моль

5. Визначимо масу  анілін кількістю речовини 2моль:

m(C₆H₅NH₂)=n₁(C₆H₅NH₂)×M(C₆H₅NH₂)=2моль ×93г./моль=186г.

6. Відповідь:  при відновленні нітробензену масою 250г. отримали 186г. аніліну.

Отвечает Румянцева Настя.

Відповідь: 189 г.

Рішення задачі на прикріпленому фото знизу.