Через розчин натрій гідроксиду пропустили карбон (IV) оксид. Утворилась сіль – натрій карбонат

масою 10,6 г. Обчислити об’єм карбон (IV) оксиду (н.у.), що прореагував.

Ответы на вопрос

Отвечает Денисенко Лена.

NaOH + Co2 = Na2Co3+ H↑

n = m(NaCo3): Mm(Co2) = 10.6/42= 0.25 моль

V(Co2)= Vm * n(Co2) = 22.4*0.25= 5.6 літрів