ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!! ДАЮ 53 БАЛЛA, КР ПО ХИМИИ!!!!!! 1. До кислот відноситься кожне з 2-х

речовин: а) H2S, Na2CO3 б) K2SO4, Na2SO4 в) H3PO4, HNO3 г) KOH, HCl 2. Купрум (II) гідроксиду відповідає формула: а) Cu2O б) Cu (OH)2 в) CuOH г) CuO 3. Формула натрій сульфат: а) Na2SO4 б) Na2S в) Na2SO3 г) Na2SiO3 4. Серед перерахованих речовин кислою сіллю є: а) магній сульфат б) натрій гідрокарбонат в) кальцій гідроксид г) купрум гідроксохлорид 5. Який з елементів утворює кислотний оксид? а) Стронцій б) Сульфур в) Кальцій г) Манган 6. До основних оксидів відноситься: а) ZnO б) SiO2 в) BaO г) Al2 О3 7. Карбон (IV) оксид реагує з кожним з двох речовин: а) водою і кальцій оксидом б) киснем і сульфур (IV) оксидом в) калій сульфатом і натрій гідроксидом г) ортофосфосфатною кислотою і воднем 8. Установіть відповідність між формулою вихідних речовин і продуктами реакцій Формули речовин Продукти взаємодії а) Mg + HCl → 1) MgCl2 б) Mg (OH) 2 + CO2 → 2) MgCl2 + H2 в) Mg (OH) 2 + HCl → 3) MgCl2 + H2O 4) MgCO3 + H2 5) MgCO3 + H2O 9. Здійсніть ланцюжок наступних перетворень: а) Fe → Fe2O3 → FeCl3 → Fe (OH)3 → Fe2O3 б) S → SO2 → SO3 → H2SO4 → ZnSO4 10. Яка маса калій сульфату утворюється при взаємодії 49 г сульфатної кислоти з калій гідроксидом?

Ответы на вопрос

Отвечает Хвалько Саша.

Відповідь:

1. До кислот відноситься кожне з 2-х речовин:

в) H3PO4, HNO3

2. Купрум (II) гідроксиду відповідає формула:

б) Cu (OH)2

3. Формула натрій сульфат:

а) Na2SO4

4. Серед перерахованих речовин кислою сіллю є:

б) натрій гідрокарбонат

5. Який з елементів утворює кислотний оксид?

б) Сульфур

6. До основних оксидів відноситься:

а) ZnO  в) BaO

7. Карбон (IV) оксид реагує з кожним з двох речовин:

а) водою і кальцій оксидом

8. Установіть відповідність між формулою вихідних речовин і продуктами

реакцій

Формули речовин Продукти взаємодії

а) Mg + HCl →                1) MgCl2

б) Mg (OH) 2 + CO2 →  5) MgCO3 + H2O

в) Mg (OH) 2 + HCl → 3) MgCl2 + H2O

9. Здійсніть ланцюжок наступних перетворень:

а) Fe → Fe2O3 → FeCl3 → Fe (OH)3 → Fe2O3

4Fe+3O2=2Fe2O3

2Fe2O3+6HCI=2FeCI3+3H2O

FeCI3+3KOH=Fe(OH)3+3KCI

2Fe(OH)3=Fe2O3+3H2O

б) S → SO2 → SO3 → H2SO4 → ZnSO4

S+O2=SO2

2SO2+O2=2SO3

SO3+H2O=H2SO4

H2SO4+Zn=ZnSO4+H2

10. Яка маса калій сульфату утворюється при взаємодії 49 г сульфатної

H2SO4+2KOH=K2SO4+2H2O

M(H2SO4)=98г/моль

M(K2SO4)=174г/моль

n(H2SO4)=49/98=0,5моль

nH2SO4:nK2SO4=1:1

n(K2SO4)=0,5моль

m(K2SO4)=174*0,5=87г

Пояснення: