Через 200 г розчину амоній дигідрогенортофосфату з масовою часткою солі 23% пропущено газ, який

одержали взаємодією 10,7 г амоній хлориду з надлишком калій гідроксиду. Які речовини і якої маси залишаться в розчині після його випарювання при помірній температурі? Через 200 г раствора аммоний дигидрогенортофосфату с массовой долей соли 23% пропущено газ, который получили взаимодействием 10,7 г аммоний хлорида с избытком калий гидроксида. Какие вещества и какой массы останутся в растворе после его выпаривания при умеренной температуре?ПОЖАЛУЙСТА РЕШИТЕ, ЭТО ЗАДАНИЕ ЖИЗНИ ИЛИ СМЕРТИ....​

Ответы на вопрос

Отвечает Чечель Олег.

Відповідь:

m((NH₄)₂HPO₄)=26.4 g

m(NH₄H₂PO₄)=23 g

Пояснення:

Дано:  m(розчину NH₄H₂PO₄)=200 г w(NH₄H₂PO₄)=23 % ; m(NH₄Cl)=10.7

I. Запишемо рівняння реакції:  

a) NH₄Cl+KOH → NH₄OH + KCl

NH₄OH → NH₃↑ + H₂O

Можна переписати його так:

NH₄Cl+KOH → KCl + NH₃↑ + H₂O

II.  За рівнянням видно, що реагенти і газ у співвідношенні, як 1:1:1.

Тобто, n(NH₄Cl)=n(KOH) =n(NH₃)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

n(E)=m(E)/Mr(E)

m(E)=n(E)*Mr(E)

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

n(NH₄Cl)=10.7/53.5=0.2 моль

n(NH₄Cl)=n(NH₃)=0.2 моль

IV. Ортофосфатна кислота - є трьох основною. У нас вона має ще 2 гідрогена, отже спочатку амоніак витіснить один гідроген, а потім другий.

m(NH₄H₂PO₄)=200*23/100=46 g

n(NH₄H₂PO₄)=46/115=0.4 моль

У нас є 2 моль NH₃ і 4 моль NH₄H₂PO₄. Отже, NH₄H₂PO₄ прореагує не повністю.

NH₄H₂PO₄ + NH₃ → (NH₄)₂HPO₄ + H₂↑

І залишається ще 2 моль NH₄H₂PO₄

n(NH₃)=n((NH₄)₂HPO₄)=0,2 моль

m((NH₄)₂HPO₄)=0.2*132=26.4 g

m(NH₄H₂PO₄)=0.2*115=23 g

*Поставте найкраще, будь ласка :)