Обчисліть об'єм кисню (н.у.) що витрачається на утворення кальцій оксиду масою 14 г. помогите

пожалуйста!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Грохольский Никита.

Ответ:  2,8 л

Объяснение:

Уравнение:

2Ca + O2 = 2CaO

Дано:

m(CaO) = 14 г

M(CaO) = Ar(Ca) + Ar(O) = 56 г/моль

M(O2) = 2Ar(O) = 36 г/моль

Решение:

n(CaO) = m/M = 14/56 = 0,25 моль

n(O2) = n(CaO)/2 = 0,125 моль

V(O2) = n*Vм = 0,125 * 22,4 = 2,8 л

Vм - молярный объём = 22,4 л/моль - постоянное число