10. Вкажіть назву функціональної групи оцтової кислоти: а)

карбоксильна;         б) гідроксильна; в) альдегідна;       г) карбонільна. 11. Обчисліть масу сахарози і води в 110 г розчину з масовою часткою 40%. 12. Обчисліть об’єм водню (н.у.), який виділиться при взаємодії магнію кількістю речовини 0,75 моль із надлишком оцтової кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Кулик Станислав.

• 10. Ответ: а)

CH3COOH - уксусная кислота > карбоновые кислоты (функциональная группа -COOH-)

• 11. m(сахарозы) = 44г.; m(H₂O) = 66г. (*в этой задаче не очень уверена, могла и ошибиться*)

Дано:

m(р-ра) = 110г.

ω(р-ра) = 40% = 0,4

Найти:

m(сахарозы); m(H₂O)

~Решение:

m(сахарозы) = m(р-ра)*ω(р-ра) = 110*0,4 = 44г.✔️

m(H₂O) = 110г. - 44г. = 66г.✔️

• 12. Ответ: 16,8л.

Дано:

n(Mg) = 0,75моль

Найти:

V(H2) = ❓л.

~Решение:

Mg + 2CH3COOH = (CH3COO)2Mg + H2↑

M(Mg) = 24г/моль

по усл.задачи

n(Mg) = 0,75моль

M(Mg) = 24г/моль

m(Mg) = n*M = 0,75*24 = 18г.

Vm = 22,4л/моль (пост.знач.)

Составляем пропорцию:

18г. = x л.

24г/моль = 22,4 л/моль

("крест-накрест")

V(H2) = (18г. * 22,4 л/моль) / 24г/моль = 16,8л.✔️