ДОПОМОЖІТЬ БУДЬЛАСКА У колбі з киснем спалили магній масою 3 г і добули магній оксид масою

5 г. Напишіть рівняння реакції. Визначте масу кисню, що прореагував. (задача розв’язується на закон збереження маси) Визначте масу розчину, утвореного сіллю калій сульфат масою 50 г з масовою часткою розчиненої речовини 10 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Трофименко Регина.

1)

2Mg + O2 = 2MgO

n(MgO) = m/M = 5г / 40г/моль = 0,125моль

n 1:1

m(O2) = n*M = 0,125моль * 16г/моль = 2г

Ответ: 2

2)

50г - 10%

m(р-ра) = 50г * 10 = 500г

w(K2SO4) = \frac{50}{500}=0,1

0,1 * 100% = 10%

Ответ: 500