після спалювання алкану масою 1, 8г утворився карбон 4 оксид об'ємом 2,8 л.який обєм кисню потрібно

витратити на спалювання алкану масою 3,6г.встановіть формулу алкану.

Ответы на вопрос

Отвечает Horolskiy Huggo.

Ответ:

C₅H₁₂ - пентан

V(O₂) = 8.96 л

Объяснение:

Пишемо загальну реакцію горіння алканів

C_nH_{2n+2} + \frac{3n+1}{2}O_2 = nCO_2 + (n+1)H_2O

Рахуємо кількість речовини вуглекислого газу

n(CO_2) = \dfrac{V(CO_2)}{V_M} = \dfrac{2.8}{22.4} = 0.125\;mol

Складаємо рівняння для знаходження числа атомів Карбону в алкані

n(C_nH_{2n+2}) = n(C_nH_{2n+2}) = \dfrac{m(C_nH_{2n+2})}{M(C_nH_{2n+2})} = \dfrac{n(CO_2)}{n}\\\dfrac{1.8}{14n + 2} = \dfrac{0.125}{n} \;\; \Rightarrow \;\; n = 5

Отже формула алкану C₅H₁₂ - пентан

Пишемо реакцію горіння пентану

C_5H_{12} + 8O_2 = 5CO_2 + 6H_2O

Рахуємо об'єм кисню

V(O_2) = \dfrac{m(C_5H_{12}) \cdot 8 \cdot V_M}{M(C_5H_{12})} = \dfrac{3.6 \cdot 8 \cdot 22.4}{72} = 8.96\;l