Масова частка кисню у вищому оксиді елемента четвертої групи становить 53,3 %. Назвіть елемент.


Ответы на вопрос

Отвечает Прилепская Оля.

Ответ:

Объяснение:

Загальна формула оксиду елемента 4 групи: EO₂

Молярна маса складає: М = Аr (Э) + 2Аr (О) = Аr (Э) + 2*16=Аr (Э) + 32

Масова частка кисню в цому  оксиді складає 53,3%:  

Ar(Э)=Ar(2O) /ω%(О)* 100% -32

Ar(Э) =32/53,3%*100%-32 =28,03

Елемент четвертої групи з відносною атомною масою 28,03 (28) - це Силіцій, значить згідно формулі EO₂ формула його вищого оксиду: SiO₂