СРОЧНО!!!! ДАЮ 35 Б ЗАДАЧА 1. Масова частка Оксигену у вищому оксиді елемента другої групи

дорівнює 28,6%. Визначити елемент, дати йому характеристику, металічні чи неметалічні властивості він прявляє. ЗАДАЧА 2. Елемент сьомої групи утворює летку сполуку з Гідрогеном, масова частка елемента в якій дорівнює 97,3%.

Ответы на вопрос

Отвечает Shtokolova Lera.

Объяснение:

Задача 1.

Высший оксид второй группы это ЭО, его молекулярная масса равна х+16

w(O)=Ar(O)/Mr(ЭО)

0.286=16/(х+16)

0.286(х+16)=16

0.286х=16-16×0.286

0.286х=11.424

х=40 это Кальций, это металл.

оксид кальция CaO

Задача 2

Элемент седьмой группы с водородом образует гидроген формула которого ЭН, его молекулярная масса равна х+1.

w(Э)=Ar(Э)/Mr(ЭН)

0.973=х/(х+1)

0.973(х+1)=х

0.973х+0.973=х

0.027х=0.973

х=36 это хлор.

Хлороводород HCl