5. Відносна молекулярна маса оксиду елемента I групи дорівнює 144. Масова частка елемента в ньому —

88,89 %. Укажіть елемент: а) Cu; б) K; в) Pb. 6. У ряду кислот HClO4−H2SO4−H3PO4−H2SiO3 найбільш сильною кислотою є: а) H3PO4; б) H2SiO3; в) HClO4; г) H2SO4. 7. Елемент головної підгрупи IV групи утворює летку сполуку з Гідрогеном, масова частка цього елемента в якій — 5,2 %. Визначте цей елемент, укажіть формулу його вищого оксиду й леткої сполуки з Гідрогеном. 8. Напишіть схему будови атома, електронну формулу і схему розподілу електронів по квантових комірках: а) для атома Фосфору; б) для йона Алюмінію Al+3.

Ответы на вопрос

Отвечает Суржан Артур.

5,  M(Э2O)=144г/моль   w(Э)=88,89%
 M(Э)= 144-16/2=64г/моль    Элемент-Cu   w(Cu)= 64*2/144=88.89%
6) H2SO4
8) атом фосфора P +15  1S²  2S²  2P⁶ 3S² 3P⁴   
AI +3 ион алюминия  1S²  2S²  2P 3S 3P⁰