Задача 2. Фосфор(V) оксид масою 71 г повністю прореагував з водою з утворен- Ням ортофосфатної

кислоти. Обчисліть, яка маса води витратилася.​

Ответы на вопрос

Отвечает Доронина Виолетта.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(P2O5)=71 г

 m(H2O)-?

Запишемо рівняння реакції:

 71 г          x г

P2O5  +  3H2O = 2H3PO4  

142 г         54 г

Знайдемо молярні маси  речовин фосфор(V) оксиду та води:

Mr(Р2O5)=2*Ar(Р)+5*Ar(O)=2*31+5*16=142г/моль  

маса 1 моль=142 г

Так як прореагувало 1 моль фосфор (V) оксиду P2O5 з 3 молями води H2O,то отримаємо

Mr(H2O)=2*Ar(H)+Ar(O)=2*1+16=18  г/моль

Маса 1 моль=18 г, а маса 3 моль = 54 г

Складемо  пропорцію і  обчислимо масу води.

71 / 142 = x / 54  звідси

х * 142  = 71 * 54

х * 142 = 3834

х =3834 : 142

х= 27

Витратилося 27 г води