Після згоряння двовалентного металу масою 1,5 г утворився оксид масою 2,1 г. Визначте метал.

ПОЖАЛУЙСТА

Ответы на вопрос

Отвечает Шокбар Алмат.

Ответ:

Са

Объяснение:

Пишемо загальну реакцію

2Me + O₂ = 2MeO

За законом збереження маси можна порахувати скільки кисню вступило в реакцію, а саме 2.1 - 1.5 = 0.6 г

Рахуємо кількість речовини кисню

n(O₂) = m(O₂) / M(O₂) = 0.6 / 32 = 0.01875 моль

Тоді металу вдвічі більше - 0.0375 моль

Рахуємо молярну масу металу

M(Me) = m(Me) / n(Me) = 1.5 / 0.0375 = 40 г/моль

Отже метал - кальцій (Са)