Літій складається з двох природних ізотопів ⁶Li i ⁷Li. Обчисли відносну атомну масу літію, якщо

відсотковий уміст його ізотопів дорівнює 7,5 % і 92,5 % відповідно.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ткаченко Софья.

Выражаем массовую долю каждого изотопа не в процентах, а в долях единицы. То есть 7,5% - это 0,075 в долях единицы, а 92,5 - 0,925.

Относительную атомную массу находим по формуле:

Ar(Li) = 6 * 0,075 + 7 * 0,925 = 0,45 + 6,475 = 6,925