Определите массу углекислого газа, если в реакцию вступило 11,2 л этого газа.


Ответы на вопрос

Отвечает Карпов Виталий.

Ответ:

n (CO2) = 11.2 / 22.4 = 0.5 моль

M (CO2) = 12*1 + 16*2 = 44 г/моль

m = 44*0.5 = 22 г

Объяснение:

Спочатку знаходимо кількість речовини через даний нам об'єм:  

Формула: n=V/Vm , Vm завжди дорівнює 22,4

n (CO2) = 11.2 / 22.4 = 0.5 моль

Формулу для знаходження маси також виводимо з формули для знаходження кількості речовини через маси:  

n = m/M  звідси  m = n*M

Знаходимо молярну масу вуглекислого газу:

M (CO2) = 12*1 + 16*2 = 44 г/моль

Підставляємо значення в формулу, яку вивели раніше (m = n*M):

m = 44*0.5 = 22 г