Для спалювання 1 моль ацетиленового вуглеводню, потрібно 56 л кисню (н. у.).Дізнайтесь формулу

сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Зендрикова Ксюша.

Ответ:

С2 Н2 ацетилен

Объяснение:

V (СхН2 х-2) = 1 моль

V (О2) = 56 л

СхН2 х-2 - ?

n (О2) = 56/22,4=2,5 моль

Реакцію горіння можна записати

СхН2 х-2 + (3 х-1) / 2) О2=хСО2 + (х-1) Н2 О

По рівнянню видно, що на спалювання 1 л алкіну іде (3 х-1) / 2) л О2, а по умові це число 2,5, тому ми можемо записати (3 х-1) / 2 = 2,5 Звідси х=2.

Тоді формула С2 Н2 ацетилен.